AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis: V roce 2017 získala 1. místo v kategorii Rodinný dům  Dagmar Skopalová,.
V roce 2017 získala 1. místo v kategorii Rodinný dům Dagmar Skopalová,.
29.5.2018

Soutěž Šedivé či zelené se zaměří i na lípy

KRNOV

Odbor životního prostředí Městského úřadu v Krnově a MIKS Krnov vyhlašují 21. ročník soutěže Šedivé či zelené. První kategorie „Rozkvetlé okno, balkon“ je určena pro obyvatele bytů a hodnotit se budou všechna okna a balkony. V druhé kategorii „Rodinný domek“ je důraz kladen na přírodě blízké zahrady, určujících vzhled celého domku.

Letošní novinkou je fotografická kategorie nazvaná „Lípa náš národní strom“, v rámci které budou hodnoceny snímky lípy, lipové aleje či stromořadí nacházejících se na území Krnova. Každý z účastníků pak může do soutěže poslat maximálně tři snímky.

„Lípa je náš symbol už od dob národního obrození a vysazovala se po celé republice také před sto lety, kdy vznikla republika,“ vysvětlila Petra Mužíková z odboru životního prostředí s tím, že lípy se ve volné krajině mohou dožít i několika stovek let, ve městě však vzhledem k zasolování a nedostatku vláhy maximálně 120 let. „V Krnově máme tři významné lipové aleje - v ulicích Mikulášské a Staré Ježnické a na Cvilíně. Nejstarší stromy mají odhadem 80 až 100 let,“ doplnila Petra Mužíková.

V každé kategorii budou odbornou komisí vybráni tři nejlepší účastníci, přičemž v kategoriích „Rozkvetlé okno, balkon“ a „Rodinný domek“ budou odměněni cenami formou proplacení dokladu o nákupu rostlinného materiálu či zahradnických potřeb ve výši od 500 do 2 000 korun, v kategorii „Lípa náš národní strom“ to budou věcné dary v hodnotě 800, 1 000 a 1 500 korun.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplněná a včas odevzdaná přihláška, kterou si lze stáhnout z webu města krnov.cz, v tištěné podobě je k dostání v TIC Krnov na Hlavním náměstí. Vyplněnou přihlášku je možné předat osobně či poslat poštou na jednu z těchto adres: Městský úřad Krnov, Hlavní nám. 1, Krnov - MIKS Krnov, Náměstí Míru 14, Krnov; Informační centrum, Hlavní nám. 25, Krnov.

Uzávěrka je 30. 6. 2018, hodnocení soutěže proběhne do konce července.

Autor / zdroj: Ing. Dita Círová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Víkend se na hradu Sovinec ponese v duchu zbojnických balad

Balady zbojnické. Tak se jmenuje akce, kterou o víkendu 22. a 23. září ožije hrad Sovinec. Po oba dny se můžete těšit na loupežnické povídky a šermířs

Post

Chystá se oprava Riegrovy hrobky v Krnově

Hrobka zakladatele krnovské varhanářské továrny a bývalého starosty města Otty Riegra změnila majitele. Od vzdálené příbuzné rodiny ji za 50 tisíc kor

Post

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně naj

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA