AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Snímek z jednoho z předchozích Vítání občánků na radnici ve Vrbně pod Pradědem.
Snímek z jednoho z předchozích Vítání občánků na radnici ve Vrbně pod Pradědem.
Autor / zdroj: vrbnopp.cz
14.11.2019

Noví občánci dostávají od města pamětní list, plyšového kamaráda i knížku Naše děťátko

VRBNO POD PRADĚDEM

Město Vrbno pod Pradědem zve všechny své nové občánky ke slavnostnímu vítání, které probíhá v prostorách obřadní síně Radnice. Podle ohlasů rodičů a dalších příbuzných vítaných občánků je příjemným zážitkem vystoupení dětí z MŠ Jesenické, které pravidelně zpestří slavnostní obřad básničkami, písněmi a hrou na flétnu.

Noví občánci dostávají od vedení města pamětní list, plyšového kamaráda, knížku "Naše děťátko" a poukázky na nákup v místní drogérii a lékárně. Rodiče jako drobnost obdrží od vedení města pro radost a potěšení kytičku. Akce je určena všem novorozeňatům s trvalým bydlištěm ve Vrbně pod Pradědem.

Organizační informace:

- Délka obřadu je cca 20 minut.

- Během obřadu je povoleno fotografovat a pořizovat videozáznam vlastními prostředky, pouze pro soukromou potřebu rodiny, jehož dítě se obřadu účastní. Pro zaznamenání obřadu i po obřadu můžete využít profesionálních fotoslužeb, které Vám budou nabídnuty. Rodičům je umožněno vyfotit si své děti v kolébce.

- Budete-li mít kočárek, bude možné jej umístit ve vestibulu budovy Radnice, která disponuje bezbariérovým přístupem za pomocí výtahu. Přístup k výtahu se nachází ze zadní části budovy a parkoviště osobních vozidel. V prostorách budovy budete mít k dispozici šatnu a místo pro odstrojení a případné přebalení děťátka.

- Vstup do obřadní síně je volný pro nejbližší členy rodiny a příbuzné.

Přihlášení k obřadu

Vzhledem k zachování ochrany osobních údajů a v souvislosti s nařízením GDPR, budou rodiče s dětmi od 25. května 2018 zváni na „vítání občánků“ pouze na základě vyplněné přihlášky k tomuto obřadu. Přihlásit k obřadu bude možno dítě do 1 roku, s podmínkou, že matka bude mít, v době narození dítěte, trvalý pobyt ve městě.

Přihlášku lze stáhnout z webových stránek města, případně ji bude možno vyzvednout v kanceláři matriky nebo evidenci obyvatel.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Vážné úrazy na Bruntálsku

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek během několika málo hodin u dvou vážných úrazů, které se odehrály na Bruntálsku.

Rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice nabízí cílený program před náhradou velkých kloubů

Speciální program určený pro pacienty, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu, nabízí rehabilitační oddělení Podhorské nemocnice v Rýmařově

Kdo se stane nejoblíbenějším fyzikářem a získá titul ČEZ Ámos?

Do již 27. ročníku soutěže Zlatý Ámos mohou školáci přihlašovat své oblíbené učitele ještě do konce letošního kalendářního roku. Platí to i v případě

DNES SE STALO

VĚDA A TECHNIKA19. ledna 1983

byl uveden na trh revoluční osobní počítač Apple Lisa.

HISTORIE20. ledna 1265

se poprvé v historii sešel Anglický parlament. Svolal ho Simon de Montfort Earl z Leicesteru.

PŘÍRODA20. ledna 1969

bylo vyhlášeno chráněné území Pod Veselovem z důvodu výskytu silně ohroženého koniklece lučního českého (Pulsatilla pratensis subsp. bohemica), který je zde relativně hojně zastoupen. Kromě koniklece se zde nachází několik dalších vzácnějších druhů rostlin.

POZVÁNKA OBRAZEM