AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.8.2018

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

BRUNTÁL

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně najít, pokud jej někdo ukradne. Tuto službu nyní nabízí i Bruntál. Využít ji mohou i rodiče dětí. Vždyť některé jezdí i na dražších kolech a když je někde na chvíli odloží, ne vždycky je pozorně hlídají.

Značení jízdních kol je určeno výhradně pro občany s trvalým pobytem na území města Bruntálu. Tato služba je zdarma.

A jak se na forenzní značení objednat? Zájemci si na dispečinku Městské policie Bruntál osobně nebo telefonicky na čísle 554 706 522 rezervují termín a v dohodnutém čase přijdou s kolem na stanici městské policie. Vlastní značení a evidence bude trvat přibližně 30 minut. Zájemci se mohou objednávat na neděli 2. září nebo neděli 21. října. Kola se budou značit vždycky v době od 9 do 11.30 a od 15 do 17 hodin.

Strážníci apelují, aby dotyční dodržovali dohodnutý čas rezervovaný pro jejich kolo. Případná zpoždění vytváří časový posun, který má za následek zbytečně dlouhé čekání na vrácení označeného kola.

K vlastnímu značení je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a doklady o nabytí kola (pokud je má majitel k dispozici) a čisté kolo (žadatel se znečištěným kolem bude odmítnut).


Město Bruntál se letos zaměřilo na prevenci krádeží jízdních kol a pořizuje technologii pro jejich forenzní značení syntetickou DNA. Označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. To by mělo odradit pachatele od krádeží a usnadnit identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zastupitelé v Krnově zvolili nové vedení města

V pondělí se uskutečnilo ustavující zasedání Zastupitelstva města Krnova. Nejdůležitější posty si mezi sebou rozdělila koalice složená z Krnovských pa

Post

Starý inkubátor pomáhá sbírat bavlněná klubíčka pro miminka

Starý vyřazený inkubátor putuje v posledních týdnech po akcích v Moravskoslezském kraji a sbírá bavlnu pro dobrou věc – na pomoc nejmenším pacientům V

Post

Bílovecké gymnázium obhájilo titul. Opět získalo Hejtmanův pohár

Loňské prvenství si ve sportovní soutěži Hejtmanův pohár zopakovali žáci Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci. Na druhém místě se umístily děti ze zá

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě