AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.8.2018

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

BRUNTÁL

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně najít, pokud jej někdo ukradne. Tuto službu nyní nabízí i Bruntál. Využít ji mohou i rodiče dětí. Vždyť některé jezdí i na dražších kolech a když je někde na chvíli odloží, ne vždycky je pozorně hlídají.

Značení jízdních kol je určeno výhradně pro občany s trvalým pobytem na území města Bruntálu. Tato služba je zdarma.

A jak se na forenzní značení objednat? Zájemci si na dispečinku Městské policie Bruntál osobně nebo telefonicky na čísle 554 706 522 rezervují termín a v dohodnutém čase přijdou s kolem na stanici městské policie. Vlastní značení a evidence bude trvat přibližně 30 minut. Zájemci se mohou objednávat na neděli 2. září nebo neděli 21. října. Kola se budou značit vždycky v době od 9 do 11.30 a od 15 do 17 hodin.

Strážníci apelují, aby dotyční dodržovali dohodnutý čas rezervovaný pro jejich kolo. Případná zpoždění vytváří časový posun, který má za následek zbytečně dlouhé čekání na vrácení označeného kola.

K vlastnímu značení je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a doklady o nabytí kola (pokud je má majitel k dispozici) a čisté kolo (žadatel se znečištěným kolem bude odmítnut).


Město Bruntál se letos zaměřilo na prevenci krádeží jízdních kol a pořizuje technologii pro jejich forenzní značení syntetickou DNA. Označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. To by mělo odradit pachatele od krádeží a usnadnit identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

Bruntál se zaměří na odstavená auta

Město Bruntál se v letošním roce zaměří na autovraky a vozidla bez platné STK, zabírající místa na veřejných parkovištích.

Post

Pod Ježníkem v Krnově vzniklo hřiště pro více generací

Houpačky, hrazda, posilovací stroje, houpadla pro nejmenší, altán, lavičky, stoly, odpadkové koše. To je vybavení právě dokončené odpočinkové plochy v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA