AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
17.8.2018

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

BRUNTÁL

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně najít, pokud jej někdo ukradne. Tuto službu nyní nabízí i Bruntál. Využít ji mohou i rodiče dětí. Vždyť některé jezdí i na dražších kolech a když je někde na chvíli odloží, ne vždycky je pozorně hlídají.

Značení jízdních kol je určeno výhradně pro občany s trvalým pobytem na území města Bruntálu. Tato služba je zdarma.

A jak se na forenzní značení objednat? Zájemci si na dispečinku Městské policie Bruntál osobně nebo telefonicky na čísle 554 706 522 rezervují termín a v dohodnutém čase přijdou s kolem na stanici městské policie. Vlastní značení a evidence bude trvat přibližně 30 minut. Zájemci se mohou objednávat na neděli 2. září nebo neděli 21. října. Kola se budou značit vždycky v době od 9 do 11.30 a od 15 do 17 hodin.

Strážníci apelují, aby dotyční dodržovali dohodnutý čas rezervovaný pro jejich kolo. Případná zpoždění vytváří časový posun, který má za následek zbytečně dlouhé čekání na vrácení označeného kola.

K vlastnímu značení je nutné si vzít s sebou průkaz totožnosti a doklady o nabytí kola (pokud je má majitel k dispozici) a čisté kolo (žadatel se znečištěným kolem bude odmítnut).


Město Bruntál se letos zaměřilo na prevenci krádeží jízdních kol a pořizuje technologii pro jejich forenzní značení syntetickou DNA. Označená jízdní kola budou zaregistrována nejen do databáze města Bruntálu, ale i do celorepublikové databáze. To by mělo odradit pachatele od krádeží a usnadnit identifikaci odcizených jízdních kol a pátrání po nich.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Víkend se na hradu Sovinec ponese v duchu zbojnických balad

Balady zbojnické. Tak se jmenuje akce, kterou o víkendu 22. a 23. září ožije hrad Sovinec. Po oba dny se můžete těšit na loupežnické povídky a šermířs

Post

Chystá se oprava Riegrovy hrobky v Krnově

Hrobka zakladatele krnovské varhanářské továrny a bývalého starosty města Otty Riegra změnila majitele. Od vzdálené příbuzné rodiny ji za 50 tisíc kor

Post

Bruntál nabízí forenzní značení kol. Jejich majitelé takto sníží riziko krádeže

Jízdní kola se často stávají terčem vychytralých zlodějů. Mnohá města tak jejich majitelům nabízejí forenzní značení, které napomáhá kolo následně naj

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA