AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Seniory o prevenci a léčbě plicních chorob v rámci pravidelných přednášek vzdělávala lékařka Magda Burdová
Seniory o prevenci a léčbě plicních chorob v rámci pravidelných přednášek vzdělávala lékařka Magda Burdová
26.10.2018

Vzdělávání seniorů v Krnovské nemocnici pokračuje

KRNOV

Desítky seniorů z Krnovska již třetím rokem pravidelně navštěvují přednášky zdravotníků Krnovské nemocnice.

S nápadem vzdělávat seniory přišel ředitel nemocnice Ladislav Václavec. „S přibývajícím věkem se u všech lidí vyskytuje celá řada zdravotních obtíží. Posláním lékařů a zdravotníků je lidem pomáhat. Dle mého názoru je důležitá i edukace pacientů. Z toho důvodu vznikly přednášky, kdy lidem o nemocech, jejich projevech a hlavně prevenci přednáší naši specialisté,“ uvedl ředitel Krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Přednášky se konají v zasedací místnosti budovy ředitelství. Pro seniory je vždy připravena káva, čaj a malé občerstvení. „Naše přednášky obohacují a především zkvalitňují život starším spoluobčanům, směřují k zajištění zdravého životního stylu a vedou k menší míře izolovanosti starších občanů, a tedy i k jejich lepší duševní pohodě. Posluchači berou celou akci nejen jako vzdělávací, ale také jako kulturní. Zájem o přednášky projevili i naši bývalí zaměstnanci a přichází také. V závěru programu je vždy prostor pro dotazy a diskuzi s přednášejícím,“ sdělila náměstkyně ošetřovatelské péče Krnovské nemocnice Šárka Tavandzi.

Poslední vzdělávací akce byla na téma: prevence a léčba plicních chorob. Přítomným přednášela zkušená lékařka Magda Burdová. Pro posluchače bylo překvapením, když zjistili, že na onemocnění plic umírá po infarktech myokardu a centrálních mozkových příhodách nejvíce lidí v Česku. Lékařka seniory upozornila na výhody očkování proti chřipce, která v republice v sezoně 2017/2018 ukončila život 260 lidem.

Další přednáška pro seniory se v Krnovské nemocnici uskuteční 22. listopadu v 15 hodin.

Autor / zdroj: Jiří Krušina

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

Bruntál se zaměří na odstavená auta

Město Bruntál se v letošním roce zaměří na autovraky a vozidla bez platné STK, zabírající místa na veřejných parkovištích.

Post

Pod Ježníkem v Krnově vzniklo hřiště pro více generací

Houpačky, hrazda, posilovací stroje, houpadla pro nejmenší, altán, lavičky, stoly, odpadkové koše. To je vybavení právě dokončené odpočinkové plochy v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA