EKONOMIKA / Investice

Popis:
19.7.2017

Ve školách probíhají opravy za miliony korun

KRNOV

Prázdniny jsou dobou drobných i rozsáhlejších oprav školských budov. Školního volna využívá k těmto účelům i město Krnov. V řadě jeho mateřských a základních škol i jídelen proto v současné době pracují řemeslníci.

Například v základní škole na Smetanově okruhu probíhají stavební úpravy školního dvora. „Po rekonstrukci, která bude hotová do konce prázdnin, bude mít dvůr nové zpevněné povrchy, dlažbu a herní prvky. Zakázku za 7,3 milionu korun, která zahrnuje také již dokončenou opravu tělocvičny, realizuje krnovská společnost Agist. Ve stejné škole se nyní také opravují vstupy ze dvora za 420 tisíc korun a staticky zajišťuje centrálního schodiště v prvním nadzemním podlaží,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru veřejných zakázek.

Finančně nákladná je rovněž rekonstrukce sociálního zařízení a elektrorozvodů v Mateřské škole Karla Čapka, která vyjde na 3,1 milionu korun. „Staré elektrické vedení za nové měníme také v mateřské škole v Žižkově ulici, kde práce přijdou na 911 tisíc korun, nebo v Mateřské škole Svatováclavská. Tady si řemeslníci účtují 677 tisíc korun. Výměna rozvaděčů za 90 tisíc korun je už dokončena v základní škole Žižkova, stejné práce za 80 tisíc korun probíhají v Mateřské škole Jiráskova,“ vyjmenoval Vlastimil Štverák.

Opravou oplocení za 354 tisíc korun zahájily prázdniny v mateřské škole na náměstí Míru, v Základní kole Žižkova se za 342 tisíc korun opravuje sociální zařízení. Také v Mateřské škole Slunečnice v Bruntálské ulici děti zaznamenají změnu. Po návratu do školky budou mít větší lehárnu. Práce na jejím rozšíření stojí 155 tisíc korun. V seznamu probíhajících prací ve školských zařízeních pak nechybí výmalby prostor a drobné opravy, například střech či komínů. „Na konci prázdnin zahájíme ještě stavbu sociálního zařízení zahradě mateřské školy v Mikulášské ulici, která, stejně jako ostatní zahrady mateřských škol, bývá v odpoledních hodinách a o víkendech přístupná veřejnosti. Další práce, jako například zateplení střechy spojovací chodby a rekonstrukce sociálního zařízení v tělocvičně v Základní škole Žižkova, budeme realizovat na podzim, už za provozu škol. Stavební firmy jsou totiž natolik vytížené, že ne všechny akce mohou stihnout během dvou prázdninových měsíců,“ uzavřel Vlastimil Štverák.

Autor / zdroj: Ing. Dita Círová

Doporučujeme

H & B servis.cz, s.r.o.

Velkoobchodní prodej a distribuce stavební chemie a zateplovacích systémů. Nabídka polyuretanových pěn, akrylátů, silikonů, tmelů, lepidel, těsnicích a lepicích pásek či spojovacího materiálu. www.habservis.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

160. děťátko bylo odloženo do babyboxu v Nemocnice v Krnově

V pátek 13. října ve 21:05 vrzla dvířka krnovského babyboxu. Vzápětí zde zdravotníci vyjmuli zcela novorozenou holčičku.

Post

Můžete při nákupu v e-shopu zboží vždy do 14 dnů vrátit? Kdepak, existuje řada výjimek

Většinou dobře víme, že při nákupu v internetovém obchodě můžeme odstoupit od smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Z každého pravidla však existují vý

Post

Chodkyni v Bruntále vážně zranil automobil

Záchranáři zasahovali ve středu odpoledne u vážné dopravní nehody v Bruntále. Chvíli před patnáctou hodinou přijali operátoři zdravotnické záchranné s

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.habservis.cz garaze.fabrego.cz

REKLAMA