CESTOVÁNÍ / Bazény, koupaliště

Popis: Krnovské koupaliště září novotou. Prošlo rozsáhlou rekonstrukcí.
Krnovské koupaliště září novotou. Prošlo rozsáhlou rekonstrukcí.
2.8.2018

Krnovské koupaliště se představí v novém

KRNOV

Tobogán v barvách města, nové dětské hřiště, lezecká stěna uprostřed bazénu nebo pergola chránící před sluncem. To všechno si mohou nově užít návštěvníci opraveného krnovského koupaliště, které bude otevřeno v pátek 3. srpna v 9.00 hodin.

Rekonstrukce začala vloni v listopadu, kdy bylo vydáno také stavební povolení, a původně měla skončit v závěru června. Stavbaři však počátkem roku museli řešit problémy s vysokou hladinou spodní vody. Časový skluz už se jim nepodařilo zcela dohnat a to i přesto, že došlo například k posílení počtu pracovníků.

„Umělé snižování hladiny podpovrchové vody trvalo bezmála tři měsíce, což zapříčinilo změnu harmonogramu navazujících prací. Společně s vedením města jsme absolvovali velké množství jednání se zhotovitelem, na kterých jsme projednávali možnosti eliminace této časové ztráty. Naštěstí stavební firma byla ochotná a vyšla nám maximálně vstříc,“ vysvětluje vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

„Kvůli mírnému zpoždění stavby sice přijdeme o část koupací sezony, přesto jsem přesvědčen, že vysoutěžení veřejné zakázky na podzim loňského roku a zahájení prací v zimě bylo prozíravé. Vzhledem k současné situaci na stavebním trhu, kdy firmy nejsou schopné pokrýt poptávku, by se nám později nemuselo podařit najít zhotovitele a také cena by byla nepochybně vyšší,“ řekl už dříve místostarosta Michal Brunclík.

Opravy koupaliště město vyšly na 44 milionů korun včetně DPH. „Například cena tobogánu a skluzavky činila včetně montáže téměř 3, 5 milionu korun,“ doplňuje Klára Hazuchová s tím, že rekonstrukce zahrnovala opravu původní bazénové vany a akumulačních jímek, instalaci nové bazénové technologie i atrakcí a vybudování nového dětského bazénu.

Snahou bylo také zachovat v co největší míře zeleň. Kvůli napadení kůrovcem sice musely být pokáceny tři smrky a nová podoba areálu si vyžádala odstranění dalších pěti stromů, jejich počet se přesto zvýšil. Podél plotu bylo vysazeno čtrnáct stromů a čtrnáct keřů, jejichž cílem je odclonění koupaliště od budovaného obchvatu Krnova. Kolem bazénů pak bylo položeno téměř 1 500 metrů čtverečních kobercového trávníku a došlo k výsadbě živého plotu z tisu, který společně s nízkým pletivovým oplocením slouží k tomu, aby koupající do vody vcházeli pouze přes čisticí zóny.

Vstupné na koupaliště bude zatím stejné jako v minulých letech, dospělí tedy zaplatí 30 korun za celodenní vstupné a 20 korun po čtrnácté hodině, děti do 15 let a seniory nad 65 let vyjde celodenní lístek na 15 korun a 10 korun zaplatí po čtrnácté hodině. O výši vstupného v příštím roce radní rozhodnou před další sezonou, která bude již pětaosmdesátá, protože koupaliště bylo slavnostně otevřeno 15. července 1934.

„Očekáváme denní návštěvnost až dva tisíce lidí, areál ji bez problémů pojme,“ říká vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Vladislav Skopal z Technických služeb Krnov, které koupaliště provozují. Otevřeno bude každý den od 9.00 do 20.00 hodin. „Na celém koupališti je zákaz kouření, jediná plocha pro kuřáky se nachází vedle bufetu,“ dodává Vladislav Skopal.

Rekonstrukci provedla společnost Rakord – R & R. Cena za dílo byla ve smlouvě stanovena na 39 milionů korun, se zhotovitelem pak bylo také vzhledem ke komplikacím uzavřeno celkem osm dodatků ve výši 5 milionů korun.

Zlepšování zázemí areálu koupaliště nekončí, další se uskuteční také v příštím roce.

Autor / zdroj: Tomáš Gaudek

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

Bruntál se zaměří na odstavená auta

Město Bruntál se v letošním roce zaměří na autovraky a vozidla bez platné STK, zabírající místa na veřejných parkovištích.

Post

Pod Ježníkem v Krnově vzniklo hřiště pro více generací

Houpačky, hrazda, posilovací stroje, houpadla pro nejmenší, altán, lavičky, stoly, odpadkové koše. To je vybavení právě dokončené odpočinkové plochy v

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA