AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
2.4.2019

Začala rekonstrukce silnice spojující Staré Heřminovy s Horním Benešovem

BRUNTÁLSKO

Moravskoslezský kraj zahájil další rozsáhlou rekonstrukci komunikace – tentokrát jde o silnici II/442 spojující Staré Heřminovy a Horní Benešov. Stavba za 43 milionů korun bude z 85 procent hrazená z evropských peněz a potrvá 300 dní.

„Rekonstruovat se bude 2,8 kilometru silnice ve Starých Heřminovech a část silnice mimo tuto obec směrem na Bohdanovice, kde se naváže na úsek komunikace II/442 zrekonstruovaný vloni. Zároveň se opraví 13 silničních propustků a 5 opěrných zdí v celkové délce 325 metrů. Komunikace je ve špatném technickém stavu, proto ji musíme modernizovat. Hrozí tam také sesuv svahu podél místního potoka, je proto nutné ho zpevnit,“ uvedl náměstek moravskoslezského hejtmana pro finance a investice Jaroslav Kania. 

Stavební práce se budou provádět ve dvou etapách za úplné uzavírky komunikace. „Objízdné trasy budou vedeny přes Svobodné Heřmanice, Horní Životice, Horní Benešov, Leskovec nad Moravicí a Bohdanovice. Předpokládáme, že přechodné dopravní omezení by mělo skončit do letošního září,“ upřesnil náměstek hejtmana Jaroslav Kania.  

Autor / zdroj: Nikola Birklenová

DALŠÍ ČLÁNKY

Nález těla při nočním požáru posedu na Bruntálsku

Hasiči ze stanice Krnov při zásahu u požáru posedu u obce Hošťálkovy objevili tělo muže po smrti.

SZZ Krnov ruší zákaz návštěv pacientů

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov ruší od pondělí 1. června 2020 zákaz návštěv pacientů.

Testování dobrovolníků na protilátky proti koronaviru ukončeno

Na začátku května spustil Moravskoslezský kraj testování na nový typ koronaviru. Jeho cílem bylo ověřit promořenost obyvatel na jeho reprezentativním

DNES SE STALO

DOPRAVA5. června 1817

na Velká jezera, skupinu jezer v Severní Americe, byl spuštěn první parník, Frontenac.

DOPRAVA5. června 1883

z Paříže odjel první pravidelně naplánovaný Orient Express.

VESMÍR5. června 1996

byla objevena planetka Inastronoviny, pojmenována po Instantních astronomických novinách, českém serveru zabývajícím se astronomií. Objeviteli jsou Jana Tichá, Miloš Tichý a Zdeněk Moravec.

POZVÁNKA OBRAZEM