Zpravodajství

Autobusy na vodík? Moravskoslezský kraj připravuje tendr
Moravskoslezský kraj
Do dvou let by měly na Havířovsku jezdit autobusy na vodík. Moravskoslezský kraj jako první v republice začal připravovat tendr, který by měl od roku 2023 v této části regionu zajistit veřejnou dopravu vozidly s vodíkovým pohonem.
Masážní přístroj na nohy z rukou podvodníka vyšel seniory skutečně draho
Stále se opakují případy, kdy různí podvodníci vylákají z důvěřivých seniorů pod různými legendami vysoké finanční obnosy za bezcenné předměty, nebo úplně podvodem.
Necelá polovina lidí souhlasí se zrušením nouzového stavu, dvě pětiny obyvatel by nouzový stav zachovalo. Návrat dětí do škol je pro lidi prioritou
Společnost SANEP realizovala exkluzivní bleskový průzkum ohledně rozhodnutí Poslanecké sněmovny ČR o zrušení, resp. neprodloužení nouzového stavu.
ČEZ Distribuce ruší plánované odstávky elektřiny kvůli mrazům
Na základě předpovědi silných mrazů nebudou v období od 15. do 17. února 2021 realizovány plánované odstávky s přerušením dodávek elektřiny zákazníkům na celém distribuční území. V případě trvajících mrazů bude období zrušených odstávek prodlouženo.
Tradiční masopustní průvod prošel Vrbnem
Vrbno pod Pradědem
Mateřská škola Ve Svahu i tento rok potěšila místní i návštěvníky města veselým masopustním průvodem.
Další práce na parkovišti zastavilo počasí
Vrbno pod Pradědem
Motoristé netrpělivě čekají na dokončení nového parkoviště na Palackého ulici.
O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.
Očkovací centrum SZZ Krnov dostalo 500 nádob na použité injekce
Krnov
Očkovací centrum Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov získalo v pátek darem od bruntálské společnosti Alfa Plastik prvních 500 kusů zdravotnických nádob na použité injekční stříkačky.
Moravskoslezští hasiči pokračují v rozvozu vakcín proti covidu
Moravskoslezský kraj
Téměř 3,5 tisíce dávek vakcíny Moderna rozvezou během čtvrtku 14.1.2021 celkem 41 „očkovacím“ subjektům v Moravskoslezském kraji, především domovům pro seniory, zdejší profesionální a dobrovolní hasiči.
Tragický týden pro chodce v Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj
Zdravotnická záchranná služby MSK zasahovala v uplynulých desítkách hodin u tří událostí, při nichž došlo na území Moravskoslezského kraje ke střetům chodců s dopravními prostředky – vlakem, automobilem a tramvají.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

HISTORIE

28. února 1621

po porážce českého stavovského povstání se drážďanským akordem vzdali slezští stavové králi Ferdinandu II.

AUTO-MOTO

28. února 2005

opustilo výrobní linku v závodě Toyota-Peugeot-Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně první vyrobené vozidlo.